Serwis urządzeń fiskalnych

kasy i drukarki

Prowadzimy serwis urządzeń fiskalnych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów.

Nasi serwisanci posiadają uprawnienia serwisowe i plombownice producentów urządzeń fiskalnych. Wykonujemy usługi fiskalizacji, programowania, napraw, obowiązkowych przeglądów okresowych, oczytu  pamięci fiskalnej, utylizacji urządzeń.
Większość problemów rozwiązujemy przez telefon, jednak przeprogramowanie urządzenia lub awaria wiążą się z koniecznością udziału naszego serwisanta. W takim przypadku prosimy o kontakt z działem handlowym, który ustali termin wizyty naszego pracownika. Dostarczenie urządzenia do naszej firmy zawsze przyśpieszy czas naprawy. Jeśli dostarczacie Państwo urządzenia do naszego serwisu, prosimy zadbać, aby był to kompletny zestaw zawierający urządzenie fiskalne, zasilacz oraz książkę serwisową.  

Wymiana pamięci fiskalnej

Wymiana pamięci fiskalnej jest możliwa w przypadku jej zapełnienia w wyniku wieloletniego używania urządzenia lub w przypadku jej awarii.

Koszt i czas wymagany do przeprowadzenia operacji wymiany pamięci fiskalnej zwykle staje się mniej opłacalny w przypadku kas z podstawowej grupy cenowej i kształtuje sie na poziomie najtańszego nowego urządzenia. Na czas oczekiwania na wymianę pamięci fiskalnej składa się w pierwszej kolejności odczyt pamięci fiskalnej przeprowadzany w obecnosci pracownika Urzędu Skarbowgo, a następnie transport do serwisu centralnego producenta. Całosć operacji może trwać ok. dwóch tygodni i w tym czasie należy używać kasy rezerwowej, a w przypadku jej braku nalezy zaprzestać prowadzenia działalności handlowej.